Güzellik ve Bilim

Kişisel Bakımda Yeni Trend: Kömür

Kömür, kişisel bakım endüstrisinin son keşiflerinden. Peki ne işe yarıyor, nasıl çözümler sunuyor, sizin için derledik.

Kömür nedir?

Kömür yanmış odundan yapılır. Ağacın dalları ve yaprakları, kimyasal reaksiyonlar içeren bir karbonizasyon işlemine uğrar ve bu da kömür partikülünün yüzeyindeki mikro gözeneklerin oluşumuna yardımcı olur. Bu süreçle birlikte partiküllerin yüzey alanı artar ve böylece siyah kömür mükemmel emici bir yapıya sahip olur.

Erkek bakımında kömür

Cilt bakımında kömürün etkisi

Güçlü temizleme ve emme özellikleri ile kömür, ciltteki kire ve birikimlere bir mıknatıs gibi davranır ve derinlemesine bir şekilde ciltten çeker. Temas ettiği maddeleri çekip alabilmesi sayesinde kömür, tercih edilen bir temizleyici, arındırıcı olabilir.

Erkek bakımında kömür

Testosteron, doğrudan sebum üretimini artırır ve sivilceler için mükemmel bir üreme zemini sağlar. Bu nedenle erkeklerin büyük gözeneklere sahip olma, sivilcelenme olasılıkları daha yüksektir.

Kömür ise tıkalı ve genişlemiş gözeneklerin çözümü olarak kullanılır. Geleneksel kalıp sabunlar, tıraş kremleri veya cilt bakım ürünleri, ciltte kalması gereken doğal yağı da alabiliyor. Ancak siyah kömür toksinleri çekerken ciltte herhangi bir kuruma etkisi olmadan arındırma sağlıyor.

Kömür bazlı yeni ürünler denemek ister misiniz? North For Men Urban serisine göz atın. Kömürün gücünü kullanarak, cildinizi baştan ayağa tazeleyin!

kaynak: oriflame.com.tr

İLGİLİ İÇERİK  Cildiniz için harika bir içerik: Hiyalürotik Asit
Etiketler
Daha Fazla Göster

oriflame.biz.tr

Oriflame Holding AG, Jonas af Jochnick ve Robert af Jochnick kardeşler tarafından 1967 yılında İsveç'te kurulmuş olan kozmetik grubudur. Şirket dünya genelinde 3 milyona yakın bağımsız kişilerden oluşan satış gücüyle cilt bakımı ve kozmetik ürünlerinin satışını yapmaktadır. Siz de Oriflame Danışmanı olmak isterseniz ya da Oriflame ürünlerini indirimli almak istersiniz, kayıt olmak için lütfen BURAYA tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı