Güzellik ve Bilim

Cildinizi soğuk havalara hazırlayın

Sonbahar soğuk havalarla birlikte rengarenk örme hırkaları, dizi karşısında yudumlanan sıcacık çay keyfini ve evde birlikte geçirilen güzel zamanları da beraberinde getiriyor. Ama bu durumu bir de soğuk hava koşullarının yıprattığı cildinize sormak lazım. Bir zamanlar pürüzsüz ve yumuşacık olan cildiniz kuruyup kaşındığında ve kızarıklar baş göstermeye başladığında bu değişimden hoşnut kalmayabilir. İşte size cildinizi kuru ve soğuk hava şartlarından korumak için birkaç işlevsel ipucu:

Cildinizi soğuk havalara hazırlayın

COLD KREM’LE MUTLAKA TANIŞIN

Havalar soğumaya başladığına göre artık nemlendirici, hafif yapılı losyonlarınızı daha zengin içeriklere sahip ve yoğun bakım kremleriyle değiştirme zamanı gelmiş olmalı. İçerdiği besleyici yağlar hiyalüronik asit ve E vitamini ile nemi cildinize hapsederek kurumalara ve dökülmelere karşı cildinizi koruyan cold krem buna en iyi örneklerden biri olabilir.

DUŞTA GEÇİRDİĞİNİZ SÜREYİ KISIN

Soğuyan havalar hepimizde ortak bir eğilim yaratıyor: “uzun, sıcacık bir banyo keyfi!” Her ne kadar rahatlatıcı olsa da uzun süren sıcak bir banyo cildin nemini önemli ölçüde kaybetmesine ve canlı görünümünü yitirmesine sebep olur. Nem kaybına bağlı olarak cildinizin çatlamaması ve pul pul olmaması için duş alma sürenizi kısarak suyun sıcaklığını bir miktar düşürmeyi tercih edebilirsiniz. Uzun ve keyifli, sıcacık bir banyo tabii ki hakkınız. Bu yüzden de kendiniz şımartmak için, baştan ayağa yoğun bir nemlendirmeyle tamamlamak koşuluyla banyonuzu hafta sonlarıyla sınırlayabilirsiniz.

Cildinizi soğuk havalara hazırlayın

ELDİVEN GİYMEYİ İHMAL ETMEYİN.

Soğuk havalar ellerinizi bir anda tanınmayacak bir hale sokabilir. Hele bir de çevrede dolaşan virüs ve mikroplardan korunmak için ellerinizi sık sık soğuk su ile yıkamak zorunda kalıyorsanız. En iyisi dolabınızdan eldivenlerinizi bulup giymeye başlamak ya da yepyeni bir çift eldiven almak olacaktır. Böylece hem soğuk havanın kurutucu etkisinden korunursunuz, hem de halka açık alanlarda daha az temas yaşadığınız için sık sık el yıkamaktan kurtulursunuz.

İLGİLİ İÇERİK  Koku dünyasının bilinmeyenleri

KURU VE SICAK HAVADAN KAÇININ!

Soğuk havalarla mücadelenizde yağmurdan kaçarken doluya tutulmanız da bir hayli mümkün! Kapalı alanlarda klimayı çok yüksek sıcaklıklara ayarlamak havayı kurutacak, dolayısıyla kuruluk, egzama ve gül hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarınızı tetikleyecektir. Bunun için kapalı alanlarda daha kalın giyinip, sıcaklığı birkaç derece düşürebilirsiniz. Bir oda nemlendiricisine yapacağınız yatırım ise meyvelerini daha sağlıklı bir cilt ile verecektir.

KIZARIKLARA BOYUN EĞMEYİN!

Tüm bu önlemleri çoktan aldınız ama yine de cildinizde oluşan kızarıklık oluşumuna engel olamıyor musunuz? O zaman NovAge Kızarıklıklara Karşı Çözüm’ü deneme vaktiniz çoktan gelmiş demektir. NovAge’in Soothing Teknolojisi ile geliştirdiği Kızarıklıklara Karşı Çözüm’ü, içeriğindeki dağ tütünü ve at kestanesi ile cildi yatıştırırken, kızarıklıklarda anında gözle görülür azalma sağlıyor. NovAge ile güle güle kızarıklıklar!

kaynak: oriflame.com.tr

Etiketler
Daha Fazla Göster

oriflame.biz.tr

Oriflame Holding AG, Jonas af Jochnick ve Robert af Jochnick kardeşler tarafından 1967 yılında İsveç'te kurulmuş olan kozmetik grubudur. Şirket dünya genelinde 3 milyona yakın bağımsız kişilerden oluşan satış gücüyle cilt bakımı ve kozmetik ürünlerinin satışını yapmaktadır. Siz de Oriflame Danışmanı olmak isterseniz ya da Oriflame ürünlerini indirimli almak istersiniz, kayıt olmak için lütfen BURAYA tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı