Adım Adım

5 Maddede Cildinizin Kuru Olup Olmadığını Anlayın

Ne yaparsanız yapın, hala kuru bir cilde mi sahipsiniz? Cildinizin kuru olmasının sağlıksız beslenme, hava kirliliği gibi birçok nedeni olabilir ama cildiniz sonsuza kadar kuru kalmak zorunda değil. Gelin, kuru cildin 5 belirtisini ve cildinizi nasıl nemlendirebileceğinizi öğrenin!

1. Soluk ten

Sabahları soluk ve grimsi bir tenle mi uyanıyorsunuz? Cildiniz kuruduğunda, ölü deri hücrelerini döken katmanı, işlevini gerçekleştiremez. Bu yüzden ölü deri hücreler, cildinizde bir tabaka oluşturur ve soluk, grimsi bir tenle uyanmanıza neden olur.

2. Yağlı görüntü ama kuru hissiyat

Kuru bir cildin nem tutma gücü oldukça azdır. Cildiniz nem kaybettiğini anladığında ise durumu dengelemek için daha fazla yağ üretir ve su kaybını önlemek için bariyer oluşturmaya çalışır. Bu da yağlı görünen cildinizin ardında kuru bir cilt bulunduğu anlamına gelebilir.

3. Hassasiyet

Cildiniz kuruduğunda cilt bariyeri normaldeki gibi çalışmaz bu da cildinizi bakterilere ve kirliliğe karşı savunmasız hale getirir. Bu yüzden cildiniz normalde sevdiği ürünlere karşı bile daha hassas olabilir.

4. İnce çizgiler ve kırışıklıklar

Bir gün aynaya baktığınızda yeni kırışıklıklar fark ederseniz, onlar yaşlanma belirtisi olmayabilir! Bu çizgilerin nedeni belki de kuru cildinizdir… Aynı meyveler gibi cildimiz de susuz kaldığında kırışır ve genç görünümünü kaybeder.

5. Kaşıntı veya pul pul dökülme

Klimalar veya sıcak, soğuk havalar cildinizdeki nemin azalmasına neden olur. Bu da kaşıntı ya da pul pul dökülme hissiyatı verebilir.

Kuru Cilt ile Vedalaşın

Kuru Cilt ile Vedalaşın!

Kurumuş, susayan ciltler için çözüm nemlendirmedir. Cildinizi ve sizi iyi hissettirecek nemlendiricilerle tanışın, kuru cildinizle vedalaşın.

1. Temizleyici

Alkolsüz, nemlendirme özelliği bulunan ve yumuşak bir temizleyici tercih edin. Cildinizi çok fazla yıkamamaya özen gösterin çünkü cildinizi sıcak suya veya sert temizleyicilere fazla maruz bırakmak cildinizi kurutabilir.

İLGİLİ İÇERİK  2019 Model Güzellik Alışkanlıkları

2. Nemlendirici Maske

Nemlendirici maskelerle cildinizdeki nem oranını artırın ve cilt parlaklığını yeniden düzenleyin. Nemlendirici maskeler cildinizi nemlendirerek cilt bariyerini onarmaya yardımcı olur. Böylece cildin nemi korumasını destekler.

3. Cilt Bakım Bazı

Nem katmanı oluşturarak cildinizin genel dengesini iyileştirme ve cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olan cilt bakım bazını sabah ve akşam uygulayarak daha nemli bir cilde kavuşabilirsiniz.

kaynak: oriflame.com.tr

Etiketler
Daha Fazla Göster

oriflame.biz.tr

Oriflame Holding AG, Jonas af Jochnick ve Robert af Jochnick kardeşler tarafından 1967 yılında İsveç'te kurulmuş olan kozmetik grubudur. Şirket dünya genelinde 3 milyona yakın bağımsız kişilerden oluşan satış gücüyle cilt bakımı ve kozmetik ürünlerinin satışını yapmaktadır. Siz de Oriflame Danışmanı olmak isterseniz ya da Oriflame ürünlerini indirimli almak istersiniz, kayıt olmak için lütfen BURAYA tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı